Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

ΔΡΟΜΕΙΣ-ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 48-56!

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:ΕΔΩ
Ο Σπαρτιατικός πιστοποίησε για ακόμη μια αγωνιστική την ανοδική του πορεία, επικρατώντας των Δρομέων με σκορ 48-56. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ, με τις άμυνες να έχουν τον 1ο ρόλο. Στην επανάληψη ποι φιλοξενούμενοι του Αργύρη Τσώνη πάτησαν γκάζι κι έφτασαν να προηγούνται ακόμη και με 19 πόντους 23-48 στο 29ο λεπτό με τους γηπεδούχους να σκοράρουν μόλις 4 πόντους μέχρι έκείνο το σημείο και 9 συνολικά στο 3ο δεκάλεπτο.
Στο τελευταίο μέρος οι παίκτες προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι χωρίς όμως να καταφέρουν να κάνουν πετύχουν κάτι περισσότερο. Η απουσία του Σπύρου Καλούλη για τους γηπεδούχους ήταν για ακόμη μια αγωνιστική ορατή, ενώ η νίκη αυτή για τους Σπαρτιάτες είναι σημαντική καθώς αγωνίστηκε ελάχιστα ο Γιάννης Σταθάκος που είχε ενοχλήσεις στην μέση.
Ο Σπαρτιατικός μετά από αυτή την νίκη αποκτά μεγάλο αβαντάζ ενόψει play offs, έχοντας κερδίσει όλες τις ομάδες της κορυφής.
Δεκάλεπτα: 10-10, 19-20, 28-42, 48-56

Δρομείς Τρίπολης: Μαρκόπουλος 7, Μπαλής 5, Κούγιας, Νταγιάντης 4 (1), Σωτηρόπουλος 2, Γκριτζάς, Πετσούνης 2, Αγγελόπουλος, Ρεκουνιώτης 8 (2), Μπουρής 5, Παπακώστας 15

Σπαρτιατικός: Θεοδωρόπουλος, Ζυγούρας 1, Κόντος 3 (1), Μανιατάκος 19, Αργυρούλης 2, Κάτσαρης 3 (1), Αλεξόπουλος 3 (1), Δημόπουλος, Σταθάκος, Ρηγάκος 3 (1), Γιαννόπουλος, Κουβελιώτης 9 (1)